Junior European Championships

Results - Junior European Championships

  • Relay
  • Women
  • Men
  • Team-relay Women
  • Team-relay Men
  • Team-relay Mix
  • Qualifications A
  • Qualifications B
  • Final
  • Qualifications A
  • Qualifications B
  • Final

Team-relay Women


Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Combined
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 BOROS Alexandra,
SIMON Sarolta,
HUN 1342216 4 22310 7 2:10.13254 4 Granit,
Ordynat,
562 2 12:18.09
2 SILKINA Volha,
HRYNKEVICH Mikhalina,
BLR 1340242 1 27314 3 2:08.76265 3 Aramis,
Cha Cha J,
519 5 13:01.52
3 GRIBOVA Daria,
POPOVA Alena,
RUS 1334193 7 17320 1 2:06.83281 1 Wareg,
Kakan,
540 3 12:40.47
4 DOMINIAK Natalia,
SOBOLEWSKA Aleksandra,
POL 1313205 6 20314 4 2:08.86266 2 Good Bye,
Cadozo,
528 4 12:52.78
5 LANGREHR Rebecca,
BETTINELLI Alexandra,
GER 1307210 5 21311 6 2:09.85219 6 Hialit,
Arero,
567 1 12:13.46
6 DELHALLE Pulcherie,
BARBAZA Manon,
FRA 1235221 2 23311 5 2:09.81226 5 Posejdon,
Atletico,
477 6 13:43.60
7 PRAMPOLINI Irene,
SCIARRA DALILA,
ITA 1012221 2 23320 2 2:06.99EL471 7 13:49.96
8 PETROVA Adelina,
DISHEVA Presiana,
BUL 924180 8 15281 8 2:19.89EL463 8 13:57.63

Team-relay Men


Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Combined
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 LOUBET Brice,
FLAYOLS Gregory,
FRA 1523220 4 22346 6 1:54.85296 1 Caravella,
Cha Cha J,
661 1 10:39.04
2 GRYCZ Marek,
VLACH Martin,
CZE 1518237 1 25351 4 1:56.60276 8 Biedronka,
Kakan,
654 2 10:46.97
3 YEUSTSIHNEYEU Artsiom,
RADZIUK Yaraslau,
BLR 1507235 2 25361 1 1:53.06285 3 Atletico,
Carla,
626 5 11:14.63
4 REGOS Gergely,
BRUCKMANN Gergo,
HUN 1503210 6 20349 5 1:57.11296 1 Atletico,
Carla,
648 3 10:52.11
5 MIHALEV Todor,
KOLEV Denis,
BUL 1468210 6 20345 7 1:58.40283 4 Kakan,
Biedronka,
630 4 11:10.78
6 KOLYAZOV Lev,
OSTROMOGOLSKIY Leonid,
RUS 1444225 3 23361 2 1:53.25252 9 Cadozo,
Posejdon,
606 8 11:34.90
7 GISPERT Joan,
SHIVEL Luis,
ESP 1440185 10 14357 3 1:54.44283 4 Cadozo,
Posejdon,
615 6 11:25.82
8 LAWRYNOWICZ Daniel,
HOFFMANN Bartosz,
POL 1427200 8 18341 9 1:59.85279 7 Caravella,
Cha Cha J,
607 7 11:33.97
9 COLASANTI Daniele,
MICOZZI Gianluca,
ITA 1392190 9 16338 10 2:00.83280 6 Hialit,
Granit,
584 10 11:56.56
10 BERGLIND Jonathan,
STEINBOCK Daniel,
SWE 1387219 5 21343 8 1:59.24246 10 Granit,
Hialit,
579 11 12:01.60
11 HARPER James,
PRICE Adam,
GBR 1347180 11 14335 11 2:01.98230 11 Aramis,
Belgia 2L,
602 9 11:38.66

Team-relay Mix


Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Combined
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 PALAZKOV Ilya,
PRASIANTSOVA Iryna,
BLR 1482235 4 28334 5 2:02.12278 4 Szanti,
Ordynat,
635 1 11:05.53
2 COLASANTI Alessandro,
TOGNETTI Aurora,
ITA 1479265 1 34341 1 1:59.68259 8 Posejdon,
Hialit,
614 3 11:26.50
3 LAWRYNOWICZ Daniel,
DOMINIAK Natalia,
POL 1442215 6 24313 10 2:09.25279 3 Posejdon,
Hialit,
635 2 11:05.87
4 GEBAUER Henry,
MATTHES Anna,
GER 1426235 4 28320 8 2:06.98300 1 Caravella,
Granit,
571 6 12:09.90
5 DUDKO NIKOLAI,
GRIBOVA Daria,
RUS 1379185 8 18336 4 2:01.35274 5 Biedronka,
Aramis,
584 4 11:56.75
6 LOUBET Brice,
BARBAZA Manon,
FRA 1368215 6 24325 6 2:05.31256 9 Dalia,
Cadozo,
572 5 12:08.68
7 TOMASCHOF Soma,
JOZAN Beáta,
HUN 1367240 3 29316 9 2:04.92268 7 Arero,
Cha Cha J,
543 8 12:37.59
8 PESHLEEVSKI Yavor,
TIMOFEEVA Vasilena,
BUL 1310245 2 30340 2 2:00.21281 2 Biedronka,
Aramis,
444 12 14:16.50
9 IVANA Marian,
DUMITRESCU Carmen-Maria,
ROM 1277180 9 17310 11 2:10.25256 10 Szanti,
Ordynat,
531 10 12:49.65
10 HARPER James,
PARKER Holly,
GBR 1274145 11 10322 7 2:06.23274 5 Granit,
Caravella,
533 9 12:47.84
11 LICHANEC Filip,
LICHANCOVA Alicia,
SVK 1251155 10 12307 12 2:11.20245 11 Dalia,
Cadozo,
544 7 12:36.50
12 ERSKINE Paddy,
STALLARD Jessica,
IRL 1215135 12 8337 3 2:01.18233 12 Cha Cha J,
Arero,
510 11 13:10.61

Women Qualifications A


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Combined
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 SERAPINAITE Ieva LTU 998286 1 18289 3 2:17.050 0 423 16 14:37.47
2 TAMASAUSKAITE Aurelia LTU 995259 2 15233 19 2:35.860 0 503 1 13:17.54
3 FRALCOVA Ksenia RUS 960196 14 8291 2 2:16.370 0 473 3 13:47.69
4 TOGNETTI Francesca ITA 957250 3 14274 12 2:22.030 0 433 13 14:27.97
5 DOMINIAK Natalia POL 956187 15 7277 9 2:21.030 0 492 2 13:28.43
6 DELHALLE Pulcherie FRA 956241 6 13272 13 2:22.860 0 443 9 14:17.89
7 SUSLAVA Aliaksandra BLR 954250 3 14265 16 2:25.270 0 439 10 14:21.33
8 BUKOW Pia GER 949250 3 14243 18 2:32.370 0 456 6 14:04.50
9 FREZZA Alessandra ITA 931223 9 11270 14 2:23.460 0 438 11 14:22.67
10 SILKINA Volha BLR 930232 7 12281 7 2:19.670 0 417 17 14:43.35
11 SERKINA Sofia RUS 929214 10 10281 8 2:19.930 0 434 12 14:26.16
12 MATTHES Anna GER 929232 7 12266 15 2:24.740 0 431 14 14:29.77
13 ORMANDI Rebeka HUN 927205 12 9275 11 2:21.890 0 447 8 14:13.67
14 PIPES Georgia GBR 913214 10 10285 5 2:18.350 0 414 18 14:46.15
15 KLEMCZYNSKA Magda POL 909205 12 9277 10 2:21.280 0 427 15 14:33.16
16 BARTA Luca HUN 897151 21 3285 6 2:18.540 0 461 5 13:59.11
17 DUMITRESCU Carmen-Maria ROM 892187 15 7256 17 2:28.060 0 449 7 14:11.86
18 DISHEVA Presiana BUL 868178 17 6228 20 2:37.440 0 462 4 13:58.23
19 TIMOFEEVA Vasilena BUL 835178 17 6287 4 2:17.960 0 370 19 15:30.25
20 STALLARD Jessica IRL 665169 20 5312 1 2:09.490 0 184 21 18:36.03
21 MULLEN Alisha IRL 652178 17 6161 21 2:59.990 0 313 20 16:27.24

Women Qualifications B


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Combined
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 SHORNIKOVA ALENA RUS 983232 3 13293 1 2:15.960 0 458 9 14:02.57
2 PRASIANTSOVA Iryna BLR 983268 1 17258 15 2:27.410 0 457 10 14:03.88
3 OZYUKSEL Ilke TUR 960187 16 8284 6 2:18.690 0 489 2 13:31.34
4 BETTINELLI Alexandra GER 953187 16 8267 10 2:24.410 0 499 1 13:21.91
5 JUCHNEVICIUTE Vilma LTU 952232 3 13250 18 2:30.220 0 470 6 13:50.57
6 SIMON Sarolta HUN 951250 2 15243 19 2:32.450 0 458 8 14:02.04
7 TOGNETTI Aurora ITA 947223 8 12280 7 2:20.060 0 444 15 14:16.97
8 PRAMPOLINI Irene ITA 946205 12 10288 5 2:17.620 0 453 12 14:07.20
9 EFIMOVA Veronika RUS 945214 10 11255 17 2:28.420 0 476 4 13:44.35
10 BOROS Alexandra HUN 940232 3 13292 2 2:16.200 0 416 17 14:44.54
11 LANGREHR Rebecca GER 939214 10 11272 9 2:22.920 0 453 13 14:07.53
12 AKSIN Ipek TUR 938196 13 9277 8 2:21.200 0 465 7 13:55.82
13 HRYNKEVICH Mikhalina BLR 930232 3 13242 20 2:32.780 0 456 11 14:04.32
14 BEAUPIN Lea FRA 929196 13 9291 4 2:16.480 0 442 16 14:18.71
15 SERAPINAITE Emilija LTU 928187 16 8292 3 2:16.320 0 449 14 14:11.33
16 SHUPLYAKOVA Kateryna UKR 923223 8 12220 22 2:40.010 0 480 3 13:40.71
17 BARBAZA Manon FRA 916178 21 7263 13 2:25.830 0 475 5 13:45.61
18 KOBECKA Marta POL 880232 3 13264 12 2:25.440 0 384 20 15:16.61
19 PETROVA Adelina BUL 856187 16 8257 16 2:27.770 0 412 18 14:48.18
20 SOBOLEWSKA Aleksandra POL 832187 16 8266 11 2:24.680 0 379 21 15:21.82
21 LICHANCOVA Alicia SVK 760133 22 2235 21 2:35.160 0 392 19 15:08.98
22 PARKER Holly GBR 457196 13 9261 14 2:26.590 0 DNF

Women Qualifications C


Soon...

Women Final


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Combined
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 TOGNETTI Francesca ITA 1356262 2 27283 12 2:19.05300 2 Cristello511 10 13:09.98
2 OZYUKSEL Ilke TUR 1343190 23 15287 9 2:17.69286 16 Hialit580 1 12:00.45
3 TOGNETTI Aurora ITA 1339244 5 24295 4 2:15.20265 27 Camelia535 5 12:45.95
4 SILKINA Volha BLR 1324250 3 25287 10 2:17.88286 20 Cadozo501 15 13:19.98
5 SERKINA Sofia RUS 1317238 6 23280 14 2:20.02293 11 Caravella506 13 13:14.32
6 SERAPINAITE Ieva LTU 1315232 9 22304 1 2:12.30293 10 Posejdon486 22 13:34.21
7 PRAMPOLINI Irene ITA 1312203 16 17293 7 2:15.90273 23 Saladyn543 3 12:37.21
8 SHORNIKOVA ALENA RUS 1307192 22 15293 6 2:15.78286 18 Biedronka536 4 12:44.57
9 SIMON Sarolta HUN 1304264 1 27254 28 2:28.82286 14 Good Bye500 16 13:20.21
10 SERAPINAITE Emilija LTU 1301214 14 19298 3 2:14.09286 19 Granit503 14 13:17.67
11 FRALCOVA Ksenia RUS 1296166 33 11299 2 2:13.98300 7 Caravella531 8 12:49.45
12 AKSIN Ipek TUR 1282219 13 19282 13 2:19.65300 1 Wareg481 24 13:39.86
13 PRASIANTSOVA Iryna BLR 1276226 10 21261 26 2:26.40258 29 Belgia 2L531 7 12:49.39
14 MATTHES Anna GER 1275220 11 20266 23 2:24.82300 8 Cha Cha J489 19 13:31.66
15 LANGREHR Rebecca GER 1273220 11 20274 18 2:22.05300 6 Aramis479 25 13:41.21
16 BARBAZA Manon FRA 1271204 15 17258 27 2:27.53300 3 Granit509 12 13:11.41
17 BETTINELLI Alexandra GER 1265194 21 15271 20 2:23.27266 26 Posejdon534 6 12:46.35
18 BOROS Alexandra HUN 1263196 19 16294 5 2:15.34286 16 Ordynat487 21 13:33.41
19 DOMINIAK Natalia POL 1255184 28 14276 16 2:21.40269 25 Saladyn526 9 12:54.26
20 FREZZA Alessandra ITA 1251198 18 16272 19 2:22.81272 24 Camelia509 11 13:11.29
21 JUCHNEVICIUTE Vilma LTU 1244238 6 23250 30 2:30.13286 14 Dalia470 28 13:50.85
22 EFIMOVA Veronika RUS 1238196 19 16264 24 2:25.43279 21 Wareg499 17 13:21.11
23 HRYNKEVICH Mikhalina BLR 1230248 4 24245 31 2:31.86286 13 Arero451 30 14:09.79
24 BARTA Luca HUN 1205190 23 15284 11 2:18.70300 3 Cristello431 33 14:29.60
25 BUKOW Pia GER 1190190 23 15232 33 2:36.22279 22 Cha Cha J489 20 13:31.79
26 BEAUPIN Lea FRA 1181172 32 12292 8 2:16.22260 28 Good Bye457 29 14:03.32
27 PIPES Georgia GBR 1173184 28 14276 17 2:21.64286 12 Aramis427 35 14:33.85
28 ORMANDI Rebeka HUN 1150160 35 10268 21 2:24.26247 30 Belgia 2L475 27 13:45.60
29 DUMITRESCU Carmen-Maria ROM 1132166 33 11245 31 2:31.86293 9 Biedronka428 34 14:32.06
30 KLEMCZYNSKA Magda POL 1124178 30 13267 22 2:24.50300 5 Ordynat379 36 15:21.71
31 SUSLAVA Aliaksandra BLR 1124190 23 15250 29 2:30.01240 31 Dalia444 31 14:16.91
32 SHUPLYAKOVA Kateryna UKR 1102157 36 9214 36 2:42.16240 32 Hialit491 18 13:29.60
33 TAMASAUSKAITE Aurelia LTU 975175 31 12227 35 2:37.93EL573 2 12:07.21
34 DELHALLE Pulcherie FRA 958203 16 17278 15 2:20.91EL477 26 13:43.82
35 DISHEVA Presiana BUL 949235 8 22231 34 2:36.56DNS483 23 13:37.95
36 KOBECKA Marta POL 884188 27 14264 25 2:25.62EL432 32 14:28.54

Men Qualifications A


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Combined
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 UNAL Bugra TUR 1135226 8 13310 11 2:10.300 0 599 6 11:41.62
2 COLASANTI Daniele ITA 1132242 2 15310 10 2:10.190 0 580 12 12:00.83
3 LAWRYNOWICZ Daniel POL 1129226 8 13296 19 2:14.910 0 607 5 11:33.65
4 LIFANOV Aleksander RUS 1127290 1 21278 23 2:20.860 0 559 19 12:21.59
5 TOVKAI Oleksandr UKR 1127242 2 15330 1 2:03.330 0 555 20 12:25.93
6 VLACH Martin CZE 1126210 12 11303 15 2:12.610 0 613 3 11:27.26
7 FLAYOLS Gregory FRA 1126178 20 7322 3 2:06.200 0 626 1 11:14.92
8 LOUBET Brice FRA 1125210 12 11305 14 2:11.880 0 610 4 11:30.26
9 TOMASCHOF Soma HUN 1125210 12 11323 2 2:05.900 0 592 8 11:48.61
10 RADZIUK Yaraslau BLR 1124234 7 14317 6 2:07.740 0 573 13 12:07.11
11 SHIVEL Lluis ESP 1123226 8 13315 8 2:08.470 0 582 11 11:58.03
12 AROL Yauheni BLR 1123242 2 15311 9 2:09.660 0 570 14 12:10.30
13 GLAVATSKIKH Danila RUS 1123210 12 11319 5 2:07.280 0 594 7 11:46.92
14 SVECHOTA Lukas CZE 1122202 17 10296 18 2:14.880 0 624 2 11:16.19
15 BERECZKI Richárd HUN 1122242 2 15316 7 2:08.070 0 564 16 12:16.43
16 RYDVANSKYI Vladyslav UKR 1114210 12 11319 4 2:07.050 0 585 9 11:55.47
17 KOLEV Denis BUL 1114226 8 13305 13 2:11.850 0 583 10 11:57.79
18 MIHALEV Todor BUL 1101242 2 15298 17 2:14.320 0 561 18 12:19.13
19 GUTKOWSKI Lukasz POL 1062186 19 8308 12 2:10.670 0 568 15 12:12.42
20 BLANCO Raul ESP 1045194 18 9288 21 2:17.580 0 563 17 12:17.31
21 LUIS Andre POR 1000162 23 5291 20 2:16.380 0 547 21 12:33.09
22 LICHANEC Filip SVK 985178 20 7299 16 2:13.830 0 508 22 13:12.84
23 IVANA Marian ROM 903146 24 3278 22 2:20.790 0 479 23 13:41.70
24 RYAN Sean IRL 656178 20 7162 24 2:56.000 0 316 24 16:24.60

Men Qualifications B


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Combined
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 MICOZZI Gianluca ITA 1130266 1 19292 22 2:16.050 0 572 11 12:08.17
2 GUSTENAU Gustav AUT 1122226 6 14334 1 2:02.250 0 562 17 12:18.06
3 PRICE Adam GBR 1122234 3 15290 24 2:16.890 0 598 3 11:42.74
4 CIANELLI Gabriel FRA 1115234 3 15333 2 2:02.630 0 548 20 12:32.24
5 COLASANTI Alessandro ITA 1115218 9 13324 5 2:05.350 0 573 10 12:07.61
6 GISPERT Joan ESP 1114202 16 11324 4 2:05.340 0 588 5 11:52.20
7 GRYCZ Marek CZE 1112210 13 12321 8 2:06.460 0 581 7 11:59.95
8 VAIVADA Dovidas LTU 1111218 9 13322 7 2:06.170 0 571 13 12:09.30
9 BARANOV Sergei RUS 1107218 9 13317 12 2:07.670 0 572 12 12:08.48
10 IVANOU Ivan BLR 1106202 16 11308 15 2:10.770 0 596 4 11:44.27
11 BARDYSHEV Viacheslav RUS 1105226 6 14316 14 2:08.170 0 563 15 12:17.02
12 STEINBOCK Daniel SWE 1105258 2 18306 17 2:11.560 0 541 22 12:39.97
13 BISTROVS Nikita LAT 1101194 19 10320 10 2:06.890 0 587 6 11:53.45
14 STROBL Krisztian HUN 1100170 23 7321 9 2:06.540 0 609 1 11:31.96
15 FARKAS Martin HUN 1096186 20 9304 18 2:12.090 0 606 2 11:34.61
16 CASTELO Eduardo POR 1095218 9 13323 6 2:05.680 0 554 18 12:26.72
17 PALAZKOV Ilya BLR 1093226 6 14320 11 2:06.970 0 547 21 12:33.41
18 HERCIK Vojtech CZE 1090234 3 15316 13 2:08.050 0 540 23 12:40.92
19 DUKIELSKI Maciej POL 1082202 16 11304 18 2:12.090 0 576 8 12:04.74
20 HRYHORIEV Kyryl UKR 1078178 22 8325 3 2:05.050 0 575 9 12:05.80
21 VALIDO Pedro POR 1074210 13 12296 21 2:14.750 0 568 14 12:12.69
22 HOFFMANN Bartosz POL 1057186 20 9308 16 2:10.900 0 563 16 12:17.24
23 GEBAUER Henry GER 1041210 13 12292 23 2:16.070 0 539 24 12:41.30
24 HARPER James GBR 1014162 24 6301 20 2:13.210 0 551 19 12:29.86
25 ERSKINE Paddy IRL 962154 25 5275 25 2:21.970 0 533 25 12:47.31

Men Qualifications C


Soon...

Men Final


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Combined
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 COLASANTI Alessandro ITA 1491250 2 25325 10 2:05.08293 9 Cristello623 6 11:17.78
2 BARDYSHEV Viacheslav RUS 1478258 1 26327 7 2:04.46293 11 Hialit600 17 11:40.67
3 GLAVATSKIKH Danila RUS 1475226 8 21339 1 2:00.54300 2 Cadozo610 13 11:30.21
4 LIFANOV Aleksander RUS 1466238 5 23317 19 2:07.73286 17 Good Bye625 4 11:15.06
5 PALAZKOV Ilya BLR 1465226 9 20329 6 2:03.77300 3 Caravella610 15 11:30.41
6 LOUBET Brice FRA 1465214 17 19313 23 2:09.30286 20 Biedronka652 1 10:48.69
7 VLACH Martin CZE 1452204 19 17306 29 2:11.37293 12 Cadozo649 2 10:51.08
8 TOMASCHOF Soma HUN 1446244 4 24329 5 2:03.75279 22 Camelia594 22 11:46.34
9 GRYCZ Marek CZE 1443202 20 17325 11 2:05.15293 14 Cha Cha J623 5 11:17.67
10 BERECZKI Richárd HUN 1441220 13 20320 15 2:06.96286 15 Saladyn615 11 11:25.67
11 RYDVANSKYI Vladyslav UKR 1435215 15 19324 12 2:05.35300 1 Aramis596 20 11:44.96
12 BARANOV Sergei RUS 1431197 23 16318 18 2:07.56276 23 Camelia640 3 11:00.28
13 VAIVADA Dovidas LTU 1419216 14 19326 9 2:04.96293 13 Wareg584 28 11:56.67
14 MICOZZI Gianluca ITA 1417232 6 22289 35 2:17.26286 15 Hialit610 14 11:30.34
15 STROBL Krisztian HUN 1407179 29 13320 14 2:06.67293 9 Wareg615 12 11:25.94
16 HERCIK Vojtech CZE 1396246 3 24315 21 2:08.53265 27 Posejdon570 31 12:10.59
17 BISTROVS Nikita LAT 1391232 6 22316 20 2:08.03263 30 Granit580 29 12:00.19
18 PRICE Adam GBR 1390221 11 20288 36 2:17.60293 6 Caravella588 24 11:52.21
19 GUSTENAU Gustav AUT 1388192 24 15336 2 2:01.62272 24 Dalia588 25 11:52.62
20 SHIVEL Lluis ESP 1384190 26 15311 25 2:09.99267 26 Good Bye616 9 11:24.06
21 CIANELLI Gabriel FRA 1381167 33 11332 4 2:02.81293 8 Granit589 23 11:51.12
22 RADZIUK Yaraslau BLR 1379215 15 19318 17 2:07.51230 32 Arero616 10 11:24.08
23 TOVKAI Oleksandr UKR 1377202 20 17334 3 2:02.24263 30 Szanti578 30 12:02.75
24 IVANOU Ivan BLR 1363179 29 13307 28 2:11.20293 5 Arero584 27 11:56.19
25 STEINBOCK Daniel SWE 1348222 10 20306 30 2:11.47265 28 Belgia 2L555 35 12:25.11
26 GISPERT Joan ESP 1348160 34 10326 8 2:04.72267 25 Szanti595 21 11:45.62
27 FARKAS Martin HUN 1344150 35 8302 31 2:12.93293 6 Biedronka599 18 11:41.55
28 SVECHOTA Lukas CZE 1343173 31 12300 32 2:13.63265 28 Belgia 2L605 16 11:35.43
29 MIHALEV Todor BUL 1342202 20 17294 34 2:15.39286 17 Saladyn560 34 12:20.53
30 KOLEV Denis BUL 1342185 27 14309 26 2:10.48286 19 Aramis562 33 12:18.78
31 AROL Yauheni BLR 1336221 11 20311 24 2:09.84279 21 Ordynat525 36 12:55.34
32 CASTELO Eduardo POR 1328142 36 7321 13 2:06.45300 3 Cha Cha J565 32 12:15.93
33 FLAYOLS Gregory FRA 1307191 25 15318 16 2:07.38211 33 Posejdon587 26 11:53.84
34 UNAL Bugra TUR 1305173 31 12307 27 2:11.03207 34 Ordynat618 7 11:22.21
35 LAWRYNOWICZ Daniel POL 1302185 27 14295 33 2:15.06204 35 Dalia618 8 11:22.78
36 COLASANTI Daniele ITA 1115205 18 17314 22 2:08.72EL596 19 11:44.59